X
تبلیغات
زولا
آسمان آبی
  
 جایی برای نوشتن روزنوشت هایم در کمال آرامش!
 
آرشیو
موضوع بندی
 
چهارشنبه 13 تیر‌ماه سال 1386
قسمت آخر:روشهای شاد بودن!

سلام به همه دوستای گلم

این اخرین قسمت بحثمون هست...سعی میکنم بافی مونده روشهایی که به یادم میاد رو ینویسم و در آخر هم چندتا از روشهای خوبی که دوستان توی کامنت هاشون نوشته بودن مینویسم:

هیچوقت خداوند رو فراموش  نکنید.اینکه  بدونی در هیچ جایی تنها نیستی و همیشه کسی هست که به حرفهات گوش می‌کنه و ازت مواظبت می‌کنه و هیچوقت تو رو تنها نمیگذاره احساس آرامش عجیبی در دل آدم ایجاد میکنه.

گناه خود و دیگران را عفو کنید و بخشنده باشید.وقتی شما از خطای کسی نگذرید و اونو نبخشید در واقع این خود شما هستید که با یادآوری موضوع و احساس کینه و خشم و تنفر، رنج می برید و حتی گاهی اون فرد اصلا خبر هم نداره که شما چقدر ناراحت هستید!پس با گذشت و بخشش میشه از زندگی بیشتر لذت برد.

 با اشتیاق و لذت کار کنید!.وقتی به عنوان مثال روبروی آینه می‌ایستیدو با لذت موهاتون رو شونه کنید  در خودتون انرژی مثبت ایجاد کردید که باعث شادابی خواهد شد.

در طول هفته فعالیت ورزشی که مورد علاقتون هست رو انجام بدید.اصلا خودتون رو وادار به انجام ورزش روزانه نکنید بلکه سعی کنیدبه ورزش به شکل یک تفریح نگاه کنید و به عنوان مثال به پیاده روی برید و از محیط اطرافتون لذت ببرید و یا حتی میشه با موزیک مورد علاقتون بر*قص*ید..مهم نیست چه ورزشی، بلکه مهم علاقه شما به انجامش هست!

 ساعات خیلی زیادی بیکار نمونید!شما باید به اندازه کافی استراحت کنید تا شاداب باشید اما بیکار بودن بیش از حد  باعث میشه فکرهای مختلفی به ذهنتون هجوم بیاره!پس سعی کنید همیشه برای خودتون یک سرگرمی که مورد علاقتون هم باشه فراهم کنید.این سرگرمی ممکنه سرکار رفتن،کتاب یا مجله خوندن،فیلم دیدن و یا هر چیز دیگری باشه.

در زندگی هدف داشته باشید.خیلی خوبه که برای زندگیتون برنامه و هدف داشته باشید و برای دستیابی به هدف و پیشرفت زندگی تلاش کنید.

تقریبا تمام چیزهای مهمی که یادم بود رو در این پست نوشتم البته مطمئنم همه شما روشهای خیلی زیادی بلدید و میشه هر کس با توجه به روحیاتش روش های جدیدی رو برای ساد بودن و آرامش داشتنش ابداع کنه!...اینهم  بخشهایی ازکامنت  های دوستان عزیزم که روشهای خودشون رو نوشته بودن:

یاس: من یه دفتر خدا درست کردم که خیلیم خوشگله.باورت نمی شه هر وقت ناراحتم یا حتی خوشحالم و تعادلمو از دست می دوم وقتی توش می نویسم حتی دو خط آنچنان آرامش روحی می گیرم که حتی بعدش می تونم افسرده ترین آدمها رو هم سر حال بیارم!

 دیووونه :معمولا وقتی من اینطوری میشم یه جمله رو مدام با خودم زمزمه میکنم:
هر وقت مشکل بزرگی داری نگو خدایا مشکل بزرگی دارم بلکه بگو مشکل من خدای بزرگی دارم

 بهار :درپس دریادریا افسردگی و دلمردگی فانوسک امید هنوز سو سو میزند

رها :ورزش هم میتونه موثر باشه ساندی جون مثل دوچرخه سواری یا پیاده روی یا هر ورزش دیگه...

 دختر ۲۰ ساله: یه کاره دیگه اینه که ادم سر خودش رو به چیزایی که مورد علاقشه گرم کنه تا کمتر به اون مشکل فک کنه.

کلاغی: خرید رفتن  برای من آرامش بخشه بخصوص که برم و لوازم آرایش یا کیف یا کتاب بخرم...

و در پایان  این بحث رو با حرف غریبه  به پایان می‌برم :

اگه کسی نخواد به خودش برای بهتر زندگی کردن و شاد بودن کمک کنه هیچ کس دیگه ای هم نمیتونه بهش کمک کنه ...

از همه شما دوستان خوبم که با نظراتتون به من کمک کردید ممنونم...نمیدونم این بحث چقدر میتونه در زندگی شما موثر باشه اما من خودم تقریبا همه این روشهارو مدتیه  دارم انجام میدم و فکر میکنم تاثیر مثبتی در روحیه ام داشته...

پایان.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 101481


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها